KONST / Litografier / Färglitografi 12861318
nr 1286 1318
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 36/375, daterad 1977. Motivet: 31x41cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 4 november 2019
kl 18:10:06
30/10 21:52:12
700 kr
3/11 12:46:54
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson